Як обрати автошколу?
ЗМІСТ:
- Поради досвідчених водіїв.
- Основні моменти при виборі автошколи.
- На що слід звернути увагу при виборі автошколи?
- Як обрати інструктора з водіння?
- Вартість навчання в автошколі: “підводні камені”
На жаль статистика ДТП показує, що наявність посвідчення водія не означає вміння водити машину. І справа навіть не в купівлі посвідчення водія, а в неправильному виборі автошколи. Від програми навчання, подачі викладачем матеріалу, ставлення інструктора до водія-початківця залежить багато. Неправильний підхід може призвести до не засвоєння теорії чи остраху перед ТЗ. Щоб цього не сталося, слід правильно вибирати автошколу.
Поради досвідчених водіїв
Часто новачки орієнтуються на віддаленість школи від будинку. Насправді це найостанніший критерій вибору. Краще витратити час на дорогу, ніж обрати організацію за місцезнаходженням.
Насамперед слід звернутися до знайомих, які є щасливими володарями посвідчення водія. Найголовніше уточнити, чи допомогли отримані у школі знання та чи застосовують вони їх на практиці. Також можна звернутися до інтернету, знайти думки колишніх учнів. Бажано підібрати 3-4 автошколи, які потім особисто відвідати. Так ви візуально оціните приміщення, наявність плакатів, тренажерів та інших помічників для кращого засвоєння матеріалу, поговорите особисто з працівниками автошколи.
Основні моменти при виборі автошколи
Останнім часом багато автошкіл заманюють зайнятих людей коротким курсом навчання, але це не найкращий вихід. Особливо, якщо майбутній водій ніколи не сидів за кермом автомобіля. Бажано обирати автошколу, яка пропонує повний курс навчання. Це дозволить отримати необхідний матеріал у нормальному темпі. Неякісна підготовка призведе до перескладання іспиту, а це додаткові витрати.
Обираючи автошколу, слід звернути увагу на наступні моменти:
Наявність ліцензії.
Цей документ має бути на огляді відвідувачів. Чим загрожує відсутність ліцензії? Навіть якщо й вдасться закінчити курси та добре засвоїти матеріал, то іспит у Сервісному Центрі МВС все одно не приймуть.
Підписання договору.
Це обов’язкова умова, оскільки в договорі прописуються всі основні моменти. Сума за навчання, тривалість годин з вивчення ПДР та водіння. У договорі має бути інформація про порядок складання іспиту та можливість його перескладання.
Формат навчання.
Існують групові заняття чи індивідуальне відвідування. Останній варіант передбачає самостійне вивчення матеріалу, але дозволяє приходити будь-коли. Групові заняття слід відвідувати у час, а курс навчання обмежений (наприклад, 2 – 2,5 місяці).
Зручно, коли автошкола надає додаткові послуги. Серед них будуть корисні консультації щодо вибору автомобіля або покупки страхового поліса.
Як обрати інструктора?
Усі знають, що навчання в автошколі складається з кількох етапів.
Після теоретичної частини переходять до практичних занять з водіння. Від інструктора багато залежить, тому краще з ним познайомитися заздалегідь. Для цього необхідно відвідати майданчик та ознайомитись з парком навчальних автомобілів та оглянути їх. Розмова з інструктором допоможе зрозуміти чи підійде він вам як учитель. Можна звернутися до знайомих за рекомендаціями. Слід пам’ятати, що кожен із інструкторів повинен мати посвідчення, яке дозволяє йому здійснювати подібну діяльність.
Вартість навчання: “підводні камені”
З цим питанням часто пов’язано багато непорозумінь. Низькі ціни мають насторожити клієнта. Можливо, що враховується лише теоретична частина, а керування треба буде оплачувати окремо.
Деякі автошколи наполягають на сплаті повної суми. Тут слід уточнити, скільки годин водіння передбачено і де проходитимуть уроки. Досить часто, щоб отримати додаткову оплату від клієнта, автошкола робить більшу частину занять на автодромі, а не у місті.
Найкраще вибирати автошколу, яка приймає оплату частинами. Також слід уточнити, який проміжок часу передбачається під навчальною годиною (зазвичай це 45 хв, тобто одна академічна година). Зверніть увагу, чи включені у вартість навчання методичні матеріали чи їх доведеться купувати окремо.
За період навчання майбутній водій дізнається про ПДР, пристрій ТЗ, вчиться надавати медичну допомогу та керувати автомобілем. Завершальний етап – це складання іспиту в автошколі та МРЕВ. У разі позитивної оцінки, ви станете володарем посвідчення водія.
0 коментарів