Українці тепер можуть самостійно складати теоретичний іспит на отримання водійських прав

Здати на права без автошколи
Як скласти іспит в МРЕО без автошколи

Скласти теоретичний іспит з водіння без навчання в автошколі в Україні

З 22 листопада в Україні розпочала діяти нова урядова постанова, що відкриває можливість громадянам складати теоретичний іспит для отримання водійських прав без обов'язкового навчання в автошколі. За інформацією Міністерства внутрішніх справ, це рішення було прийнято Верховною Радою ще 13 липня, коли ухвалено законопроєкт №7354.

За новими правилами, громадяни, які вирішили самостійно підготуватися до теоретичного іспиту, повинні виконати кілька кроків:

1. Підготуйтеся: Заздалегідь ознайомтеся з теоретичним матеріалом, який ви зможете використовувати під час іспиту.
  2. Зверніться до сервісного центру МВС: Отримайте талон запису, забираючи з собою паспорт, ідентифікаційний номер та медичну довідку.
  3. Повідомте адміністратора: Сповістіть адміністратора сервісного центру про ваше намірене самостійне опанування теоретичного матеріалу.
  4. Дайте відповідь на 20 питань за 20 хвилин: Під час іспиту вам доведеться відповісти на 20 питань, з допуском до 2 помилок. Вартість складання теоретичного іспиту становить 13 грн. При перевищенні ліміту помилок наступна спроба буде можлива лише через 10 днів.

Після успішного складання теоретичного іспиту громадяни повинні звернутися до акредитованого навчального закладу для початку практичного навчання. Зауважимо, що з початку 2023 року в Україні введено новий алгоритм отримання водійських прав, згідно з яким практичну підготовку можна почати лише після успішного складання теоретичного іспиту.

Крім того, на фото ви можете побачити сервісний центр МВС, де українці тепер мають змогу самостійно складати теоретичний іспит та розпочинати свій шлях до отримання водійських прав.

МВС України в Facebook