Скільки коштує отримати права: Вартість та Етапи Навчання

Яка вартість навчання в автошколі в 2024 році

Введення

Перед тим як почати процес отримання водійського посвідчення, багато майбутніх водіїв цікавляться, скільки це обійдеться. Ми розглянемо витрати на теоретичне та практичне навчання, складання іспитів у сервісному центрі МВС та інші важливі аспекти.

Нові правила та вимоги

Рік тому в Україні змінився алгоритм отримання посвідчення водія. Зміни включають перегляд послідовності навчання та вилучення етапу складання теоретичного іспиту в автошколі. Тепер учень пройде теоретичне навчання, складе іспит в сервісному центрі МВС, після чого розпочне практичні заняття в автошколі.

Етапи отримання посвідчення водія

Щоб отримати водійське посвідчення, необхідно пройти такий шлях:

• Теоретична підготовка в автошколі.
  • Іспит з теорії в сервісному центрі МВС.
  • Практичні заняття в автошколі.
  • Внутрішній іспит з водіння.
  • Іспит з водіння в сервісному центрі МВС.

Вартість навчання в автошколах

На сьогодні в Україні функціонує 1 753 акредитованих автошколи. Вартість навчання може відрізнятися в залежності від регіону та обраної автошколи. Загалом, ціни на теоретичне та практичне навчання коливаються від 12 до 30 тисяч гривень.

Визначення Вартості Навчання в Автошколах: Процес та Кроки

Визначення вартості навчання в автошколах – важливий етап для тих, хто прагне отримати водійське посвідчення. Головний сервісний центр вибирає три-п’ять автошкіл у кожному обласному центрі для аналізу.

1. Вибір Профільних Навчальних Закладів Серед профільних закладів обираються представники у кожному обласному центрі. Цей відбір базується на інформації від Головного сервісного центру.
  2. Аналіз Вартості Навчання Кожна обрана автошкола надає інформацію щодо вартості навчання на категорію “В”. Після зібрання цих даних, розраховується середнє значення для кожного міста.
  3. Складання Вартості Навчання Вартість навчання включає в себе як теоретичні, так і практичні заняття. Офіційна навчальна програма передбачає 40 годин практики, проте багато автошкіл не дотримуються цієї норми. Вказана вартість розрахована з урахуванням скороченого практичного навчання.
  4. Вартість Послуг Сервісного Центру МВС Важливо відзначити, що окремо вказується вартість послуг сервісного центру МВС, який здійснює офіційне затвердження водійського посвідчення.

Визначення вартості навчання – це важливий крок для майбутніх водіїв, оскільки це дозволяє їм заздалегідь планувати свої фінансові витрати на отримання водійського посвідчення.

Складання на права в Києві в Атошколі ЮТС Найкращі курси водіння в Києві ⏩ Інструктори та викладачі - Профі Гарантія складання іспитів 2024

Деталі вартості

• Теоретична підготовка триває близько 5 тижнів.
  • Практична частина ділиться на курси: мінімальний (20 занять), базовий (30 занять) та стандартний (40 занять).
  • Деякі регіональні автошколи пропонують навчальні пакети на 10, 15 чи 20 годин, що може вплинути на вартість.

Додаткові послуги та витрати

Для складання іспиту у сервісному центрі МВС необхідні додаткові витрати на медичну довідку та інші послуги. Деякі автошколи пропонують подання документів у сервісний центр МВС, що також пов’язано з додатковими витратами.

• фото (приблизно 50 – 100грн.)
  • література (100 – 500 грн.)
  • медична довідка (400 – 900 грн.)
  • проходження тестів ПДР онлайн (є як на безоплатних платформах, так і на платних платформах, приблизна вартість 600 грн.)
  • витрати на іспити в СЦ:
    • теоретичний іспит (13 грн. + комісія банку)
    • практичний іспит (13 грн. + комісія банку)
    • бланк посвідчення водія (254 грн. + комісія банку)

Підсумок

Зараз отримання водійського посвідчення у новому форматі займає принаймні 10 тижнів. Важливо розрахувати витрати, які можуть включати в себе не тільки навчання, але й додаткові послуги та витрати на медичну довідку.

Не забувайте, що вартість може варіюватися в залежності від регіону та конкретної автошколи. Однак, володінням водійського посвідчення ви отримаєте не тільки право керування автомобілем, але і більше можливостей на дорозі.

Переглянути вартість навчання в Автошколі ЮТС можна в розділі 👉 вартість

Бажаєте отримати права? 👇