fbpx

Який штраф чекає водія, якого “спіймали” за кермом без прав

Опубліковано Adm на

Штраф за їзду без прав

Штраф за їзду без прав

Якого розміру штраф за їзду без прав в Україні у 2023 році, а також, що таке цифрові водійські права в Дії та як ними користуватися

Для того, щоб передвигатися на механічному транспортному засобі в Україні, необхідно мати при собі три документи: техпаспорт, страховку та права. У випадку відсутності одного з цих документів під час зупинки співробітником поліції, водія чекає серйозний штраф.

Український транспорт поділяється на колесні та спецтехніку. Для колесного транспорту існує 4 основних категорії: А, В, С, D (15 з урахуванням підкатегорій), у той час як для прав на трактори (спецтехніка) налічується навіть 8 різних категорій (15 з урахуванням підкатегорій). При цьому в Україні передбачені штрафи як за відсутність водійського посвідчення як такого, так і за відсутність прав при собі або ж водіння без прав після рішення суду про позбавлення водійського посвідчення.

Штраф за їзду без прав в Україні 2023

Правила дорожнього руху пропонують зробити обов’язковим предметом у школах. На даний момент в Україні штрафи за їзду без водійського посвідчення можна розподілити на три категорії. У випадку, якщо водій має дійсні права, актуальність яких можна підтвердити в базі, то за відсутність самого фізичного документа передбачено штраф у розмірі 425 грн.

Якщо за кермо сів чоловік, у якого в принципі немає прав, його оштрафують на 3400 гривень. Такий самий штраф накладено водію, який дозволив сісти за кермо людині без водійського посвідчення в принципі або без водійського посвідчення потрібної категорії.

Якщо ж водія позбавлено прав, то його оштрафують на 20400 грн, якщо спіймають на дорозі без водійського посвідчення.

Якщо водія знову виявили за кермом без прав (при позбавленні та повній відсутності прав), то розмір штрафу зростає до 40800 грн.

Штраф за їзду без “відкритої” категорії прав в Україні

Якщо водій перебуває за кермом ТЗ, права на водіння якого він не має, або вказано іншу категорію, яка дозволяє керувати ТЗ, то розмір штрафу буде 3400 грн.

Штраф за водіння без прав після позбавлення

Якщо ви позбавились прав до моменту судового розгляду, то поліцейські, які вилучили права, повинні видати тимчасовий талон на водіння строком до трьох місяців.

Якщо права були вилучені за рішенням суду, то водіння без них карається штрафом у розмірі 20400 грн.

Штраф за водіння неповнолітнім в Україні 2023

Треба відзначити, що до осіб, які навчаються водінню, штрафні санкції не застосовуються. У всіх інших ситуаціях розмір штрафу складе 3400 гривень.

Якщо особа, вперше отримавши права строком на два роки, скоїла протягом двох років три правопорушення, то постійні права вона не отримує. Постійні права можуть бути видані лише у випадку, якщо кількість порушень не перевищує двох. При цьому всі штрафи повинні бути погашені.

Апеляція щодо штрафів

  • Протокол, складений поліцією.
  • Пояснення водія про те, що сталося у письмовій формі.
  • Покази свідків у письмовій формі.

Звертатися з пакетом документів слід у управління поліції, прокуратуру або адміністративний суд.

Краще не витрачати час і звертатися за апеляцією протягом 10 днів після отримання штрафу. В іншому випадку можуть виникнути проблеми з прийняттям прохання до розгляду.

Цифрові водійські права в Україні – що це

З нещодавнього часу в Україні можна не носити при собі фізичні водійські права. Їх замінив аналогічний цифровий документ, який доступний у додатку ДІЯ. Таким чином, якщо вас зупинить поліція, то ви маєте повне право пред’явити цифрове водійське посвідчення.

Чи потрібно носити права, якщо є Дія? Електронні (цифрові) водійські права в Україні мають таку саму юридичну силу, як і їх паперовий варіант. Таким чином, якщо у вас у додатку ДІЯ є електронні права та техпаспорт, то фізичні документи можна не носити при собі.

Варто відзначити, що якщо ви вирушаєте у місця далекі від цивілізації, де немає Інтернету, то варто носити при собі фізичні документи. Справа в тому, що ДІЯ без Інтернету може просто не завантажити необхідний документ, і тоді вас можуть оштрафувати за їзду без прав в Україні.

Також варто враховувати, що додаток Дія не працює за кордоном, тому для виїзду за межі України доведеться оформити дійсні фізичні права.

Категорії: All

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *