fbpx

Які основні правила потрібно знати для водіння в місті

Опубліковано Adm на

Як їздити по місту на автомобілі

Правила керування авто по місту

Важлива частина керування авто або мотоцикла для будь-якого водія відбувається у населених пунктах. Дорожні поїздки між містами – це лише виняткові випадки, коли вам доводиться поїхати у відрядження чи відпустку. Отже, будь-яка автошкола під час навчання обов’язково враховує практичну підготовку до руху в міських умовах. Питання, що стосуються водіння в місті, обов’язково включаються в список під час складання іспиту на отримання водійських прав.

Перед тим як вирушити у дорогу у місті, водій повинен знати основні правила таких поїздок. Водіння у міському середовищі має свої труднощі, які необхідно враховувати. Розглянемо основні правила руху по місту, які варто знати початківцям та надамо кілька порад для новачків.

Перед виїздом забезпечте гарну видимість

Перш ніж вирушити у дорогу у місті, переконайтеся, що видимість на максимально високому рівні. Це стає основою для навчання. Інструктори завжди наголошують на необхідності підготовки до поїздки. Ось три основні поради з водіння у місті:

  • Перевірте чистоту усіх вікон. Якщо вони забруднені, обов’язково вимийте їх.
  • Завчасно перевірте налаштування дзеркал. Огляд з заднього дзеркала повинен бути належним, а бічні дзеркала – налаштовані правильно.
  • Перед поїздкою у вечірній час або у погану погоду переконайтеся, що освітлювальні пристрої працюють належним чином.
  • Перевірте роботу габаритів, ближнього та дальнього світла. Поворотні та аварійні вогні слід перевіряти перед кожним виїздом.

Перевірка роботи освітлювальних пристроїв та дзеркал – важлива частина підготовки до водіння в місті, яка корисна як для новачків, так і для досвідчених водіїв. Без гарного огляду неможливо забезпечити безпеку на вулицях міста з насиченим рухом. Тому краще почати це розвивати в собі відразу, як тільки ви стаєте водієм.

Дотримання швидкісного режиму

Дотримання швидкісного режиму в місті є надзвичайно важливим. Перевищення швидкості може призвести до серйозних наслідків. У місті, де є щільний трафік та багато пішохідних переходів, це гарантує безпеку під час подорожі. Важливо знати швидкісні обмеження та не перевищувати їх, навіть якщо ви дуже поспішаєте.

Згідно зі законами дорожнього руху України, швидкісний режим у місті – 50 км/год. Максимальне допустиме перевищення – 10 км/год. Але на дорозі можуть бути знаки, які встановлюють інші швидкісні обмеження. Важливо також знати, що для водіїв-початківців діє особливий швидкісний режим – не більше 70 км/год на будь-яких дорогах, якщо інше не передбачено знаками або дорожньою розміткою.

Що слід враховувати під час подорожі?

Якщо ви вперше вирушаєте у місто за кермо, краще заздалегідь ретельно продумати свій маршрут. Це – важлива умова для успішної подорожі. Завдяки попередньому ознайомленню з маршрутом ви зможете визначити місця з регульованими та нерегульованими перехрестями, швидкісні обмеження у різних частинах міста та багато іншого. Попередня підготовка суттєво спростить вашу подорож.

Крім того, ось кілька додаткових порад, які зроблять вашу поїздку безпечнішою:

  • Уникайте непотрібних маневрів.
  • Намагайтеся утриматися від різких поворотів або розворотів, якщо цього не вимагає дорога.
  • Дотримуйтесь правил паркування. Припарковуйте авто згідно ліній, не займаючи додаткове місце.
  • Займайте правильне положення для виконання маневрів. У жодному випадку не переходьте на іншу смугу безпосередньо перед поворотом або зоною для розвороту.
  • Будьте готові до гальмування. Гальмування може знадобитися в будь-який момент, тому важливо своєчасно натиснути на педаль гальма.

До того ж дуже важливий справний технічний стан вашого автомобіля. Якщо у вас є хоча б найменші питання щодо роботи гальм або зчеплення, якщо світяться лампи сигналізації, або якщо не працюють поворотні вогні, то краще не вирушати в дорогу. Дотримання цих простих правил зробить вашу поїздку спокійною та безпечною.

Категорії: Автошколи

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *